Home Maqedoni
51 raste të reja dhe 5 të vdekur në 24 orët e fundit në Maqedoni
Në Maqedoni gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 53 raste të reja me koronavirus dhe 51 persona kanë humbur jetën. Me të dhënat e fundit numri i personave të infektuarve në vend shkon në 483, ndërsa i atyre që kanë humbur jetën shkon në 17. Po ashtu janë shëruar 20 persona dhe kanë lënës spitalin.

Sipas të dhënave tona numri i 51 rasteve të reja sipas qyteteve është:

Shkup – 13

Strugë – 14

Kumanovë – 8

Shtip – 5

Prilep – 2

Tetovë – 2

Koçan – 6

Veles – 1
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Aktori maqedonas shfryn gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve
Numër të lartë rastesh me koronavirus, Maqedonia anullon kampionatin e futbollit
Rritja e infektimeve, 4 qytete në Maqedoninë e Veriut rikthehen në karantinë
Shifrat në rritje me COVID-19 nxisin përplasjet për datën e zgjedhjeve
Shtimi i rasteve nga koronavirusi, Maqedonia e Veriut rikthen kufizimet në lëvizje

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media