Home Maqedoni
Pesë viktima të reja në Maqedoni
5 viktima të reja nga koronavirusi në Maqedoni. Dje në Klinikën e sëmundjeve infektive kanë vdekur dy pacientë- një grua 71 vjeçe nga Llabunishta e Strugës dhe një burrë nga Kumanova 77 vjeç. Ata janë hospitalizuar në gjendje të rëndë shëndetësore.

Tre të vdekurit e tjerë kishin ndërruar jetë disa ditë më parë por rezultatet nga testimet kanë dalë sot. Bëhet fjalë për një qytetar nga Velesi, një qytetarë i huaj i cili në Shkup ka jetuar katër muaj dhe kumanovari i cili para dy ditësh vdiq në Klinikën infektive. Në vend tani ka 17 viktima nga Koronavirusi.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Aktori maqedonas shfryn gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve
Numër të lartë rastesh me koronavirus, Maqedonia anullon kampionatin e futbollit
Rritja e infektimeve, 4 qytete në Maqedoninë e Veriut rikthehen në karantinë
Shifrat në rritje me COVID-19 nxisin përplasjet për datën e zgjedhjeve
Shtimi i rasteve nga koronavirusi, Maqedonia e Veriut rikthen kufizimet në lëvizje

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media