Home Maqedoni
Filipçe: Gjendemi në fazën kritike, e pritshme rritja e numrit të infektuarve me Koronavirus
Gjendemi në momentin kritik me pritje të rritjes së rasteve me Kovid-19, duke e pasur parasysh faktin se po ecim drejt pikës kulmore në dy javët e ardhshme hyjmë në një fazë të ri të menaxhimit me tërë procesin, ka thënë ministri i shëndetësisë Venkol Filipe.

Ai ka thënë se nëse situata shkon drejt përkeqësimit do të propozojnë masa që nënkuptojnë kufizime shtesë.

Në takimin e sotëm me gazetarët nëpërmjet video-lidhje, Filipe tha se prej sot spitali “8-shtatori”, është i gatshëm për diagnostifikimin dhe shërimin e të sëmurëve nga koroanvirusi dhe se do të jenë në dispozicion 400 shtretër të cilët i ofron spitalin.

/SHENJA/
Dërgoja mikut në:
Stereo
e Dielë 5 Prill 2020, Ora 22:52
Vjerri i presidentit pendarovski sot vdiq te shohim tani cfar do te thoni?!!!!!
Shkruani komentin tuaj!
 
Aktori maqedonas shfryn gjuhë të urrejtjes ndaj shqiptarëve
Numër të lartë rastesh me koronavirus, Maqedonia anullon kampionatin e futbollit
Rritja e infektimeve, 4 qytete në Maqedoninë e Veriut rikthehen në karantinë
Shifrat në rritje me COVID-19 nxisin përplasjet për datën e zgjedhjeve
Shtimi i rasteve nga koronavirusi, Maqedonia e Veriut rikthen kufizimet në lëvizje

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media