Home Maqedoni
46 persona vihen në pranga, nuk zbatuan fashën orare
Brenda 24 orëve të fundit (18/19.05.2020) sa i përket kufizimit të lëvizjes së lirë është evidentuar se 59 persona në gjithë shtetin nuk e kanë respektuar ndalesën për qarkullim të lirë, 46 prej tyre janë arrestuar derisa për të tjerët pasojnë procedurat adekuate.

Ndërkohë nga ana e MPB-së janë regjistruar 28 shkelje të masave për mbrojtje personale, respektivisht 28 persona nuk kanë mbajtur maska mbrojtëse.

Për dallim prej statistikave të djeshme ku masa për izolim-vetizolim u shqiptua për gjithsej 38 persona, gjatë 24 orëve të fundit 96 persona kanë marrë vendime vetëm për izolim ndërsa 65 kanë firmosur vendim për vetizolim.

Gjatë kontrolleve të kryera nga nëpunësit policor ndaj personave që gjenden në izolim dhe vetizolim, nuk është evidentuar asnjë shkelje të kësaj mase.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
3 viktima dhe 38 raste të reja me koronavirus në Maqedoni
I zhdukur në përroin e thellë, prej një jave kërkohet adoleshenti
Këto janë rregullat se si duhet të punojnë kafetë dhe restorantet në Maqedoni
Dy datat e mundshme për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut
Lokalet gati për klientët, qytetarët mirëpresin heqjen e orës policore (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media