Home Maqedoni
Vazhdojnë arrestimet, 39 persona shkelin fashën orare
Gjatë natës së kaluar (19/20.05.2020) është evidentuar se në gjithë shtetin 52 persona kanë shkelur orën policore, me çrrastë janë arrestuar 39 persona, ndërkohë që për të tjerët do të ngritët procedure adekuate. Ndërkohë që janë regjistruar edhe 33 shkelje për mos mbajtje të maskave mbrojtëse.

Në 24 orët e fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut 34 personave u janë dhënë vendime për izolim, derisa 16 të tjerë kanë firmosur vendim për vetizolim.

Nga ana e zyrtarëve policorë janë kryer kontrollet e rregullta ndaj personave që gjendjen në izolim dhe vetizolim, dhe nuk është regjistruar asnjë shkelje të kësaj mase.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
3 viktima dhe 38 raste të reja me koronavirus në Maqedoni
I zhdukur në përroin e thellë, prej një jave kërkohet adoleshenti
Këto janë rregullat se si duhet të punojnë kafetë dhe restorantet në Maqedoni
Dy datat e mundshme për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut
Lokalet gati për klientët, qytetarët mirëpresin heqjen e orës policore (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media