Home Maqedoni
Shkon në 110 numri i të vdekurve nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut
Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka informuar se numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend është rritur në 110.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë regjistruar 19 raste të reja, me çka numri i të infektuarve në vend është rritur në 1.858. Në 24 orët e fundit në vend janë shëruar 16 persona me çka numri i përgjithshëm i të shëruarve është rritur në 1.367.

Ministria gjithashtu raportoi për 4 të vdekur nga virusi, ndërsa gjithsej 110 persona në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën nga COVID-19. Sipas të dhënave të ministrisë, në Maqedoninë e Veriut kanë mbetur 381 raste aktive me COVID-19.

Në 24 orët e kaluara janë kryer 512 teste, me çka numri i përgjithshëm i testeve të kryera arrin në 22.767.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
I zhdukur në përroin e thellë, prej një jave kërkohet adoleshenti
Këto janë rregullat se si duhet të punojnë kafetë dhe restorantet në Maqedoni
Dy datat e mundshme për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut
Lokalet gati për klientët, qytetarët mirëpresin heqjen e orës policore (VIDEO)
Zëvendësoi Rexhepin, ja kush është kreu i ri i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media