Home Maqedoni
Arrestohen 30 persona, nuk respektuan fashën orare
Gjatë natës së kaluar në gjithë shtetin orën policore nuk e kanë respektuar 39 persona, me çrrastë janë arrestuar 30 prej tyre, ndërsa për të tjerët do të ngritët procedure adekuate. Ndërkohë sa i përket masës për mbajtjen e maskave mbrojtëse nga ana e MPB-së janë regjistruar 81 shkelje.

Në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut 210 personave u është shqiptuar vendimi për izolim, derisa vetëm 7 persona kanë firmosur vendim për vetizolim. Nga ana e zyrtarëve policorë, janë kryer kontrollet e rregullta ndaj personave që gjenden në izolim dhe vet-izolim dhe është konstatuar vetëm një shkelje e kësaj mase.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
I zhdukur në përroin e thellë, prej një jave kërkohet adoleshenti
Këto janë rregullat se si duhet të punojnë kafetë dhe restorantet në Maqedoni
Dy datat e mundshme për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut
Lokalet gati për klientët, qytetarët mirëpresin heqjen e orës policore (VIDEO)
Zëvendësoi Rexhepin, ja kush është kreu i ri i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media