Home Maqedoni
Thyen fashën orare, arrestohen 41 persona
Gjatë natës së kaluar në territorin e gjithë shtetit 46 persona nuk kanë respektuar vendimin për kufizimin e lëvizjes, me çrrastë 41 prej tyre janë arrestuar nga policia, ndërsa për të tjerët do të vazhdojnë procedurat adekuate.

Gjithashtu sa i përket masës për mbajtjen e maskave mbrojtëse ajën regjistruar 113 shkelje.

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e gjithë vendit 85 personave u janë dhënë vendime për izolim, ndërkohë që 18 të tjerë kanë firmosur vendim për vetizolim.

Nga ana e zyrtarëve policorë janë kryer kontrolle ndaj personave që gjenden në izolim, gjegjësisht vetizolim dhe me këtë rast nuk është regjistruar shkelje të kësaj mase.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
3 viktima dhe 38 raste të reja me koronavirus në Maqedoni
I zhdukur në përroin e thellë, prej një jave kërkohet adoleshenti
Këto janë rregullat se si duhet të punojnë kafetë dhe restorantet në Maqedoni
Dy datat e mundshme për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut
Lokalet gati për klientët, qytetarët mirëpresin heqjen e orës policore (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media