Home Maqedoni
ZYRTARE/ Qeveria vendosi për orën policore për Festën e Bajramit
Qeveria në mbledhjen e mbajtur pasdite vendosi sot lidhur me orën policore gjatë fesës së Bajramit.

Vendimi i Qeverisë është që ora policore do te jete nga ora 11 të dielen deri të martën ne ora 5 e mëngjesit.

Me këtë edhe namazi i Bajramit do të falet nëpër xhamijat e vendit.

Lajmi për këtë është konfirmuar përmes një postimi në facebook edhe nga sekretari shtetëror i Ministrisë për Sistem Politik dhe Marrëdhëniet ndëretnike, Lirim Shabani i cili ka shkruar: Vendim i Qeverisë: Bajrami do të falet në xhami. Ora policore do te jete nga ora 11 të dielen deri të marten ne ora 5 e mëngjesit".

(INA)Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Rritje e numrit të të infektuarve, Filipçe: Nuk do të ketë orë policore (VIDEO)
MAQEDONI/ 4 ndërruan jetë, 52 raste të reja me koronavirus për 24 orë
Policja nga Kumanova nget makinën me këmbët mbi timon (VIDEO)
MAQEDONI/ Mbani maskat, policia do të dënojë, nuk do të ketë mëshirë
3 viktima dhe 38 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media