Home Maqedoni
Filipçe: Hapja e kufijve pritet nga mesi i korrikut ?
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe informoi se skriningu në kopshtet përfundon javën e ardhshme, duke paralajmëruar se kopshtet e fëmijëve do të fillojnë me punë kah fillimi i qershorit.

“Këtë javë do të duhej të përfundojë skriningu dhe tashmë pas javës së ardhshme kopshtet do të fillojnë me punë, domethënë përafërsisht në fillim të qershorit”, tha Filipçe në intervistën për Televizionin 24.

Në pyetjen e gazetarit se kur planifikohet të hapen kufijtë, ministri theksoi se kjo pritet kah mesi i korrikut.


“Në mes të korrikut pritet hapja e kufijve, kjo është periudhë e duhur se kur do të mundeshin të hapeshin kufijtë”, theksoi Filipçe, duke bërë thirrje se njerëzit mund të shkojnë kudo qoftë nëse i respektojnë masat./MIA

Dërgoja mikut në:
Bobi
e Premte 22 Maj 2020, Ora 22:32
O shqiptar te maqedonis se veriut motrat jau shkerdhevsha qe nuk guxoni me cel gojen ... nje bugar i pshurrt me ju shkerdhy cysh po don !!!
Bobi
e Premte 22 Maj 2020, Ora 22:33
O shqiptar te maqedonis se veriut motrat jau shkerdhevsha qe nuk guxoni me cel gojen ... nje bugar i pshurrt me ju shkerdhy cysh po don !!!
Bobi
e Premte 22 Maj 2020, Ora 22:34
O shqiptar te maqedonis se veriut motrat jau shkerdhevsha qe nuk guxoni me cel gojen ... nje bugar i pshurrt me ju shkerdhy cysh po don !!!
Shkruani komentin tuaj!
 
Rritje e numrit të të infektuarve, Filipçe: Nuk do të ketë orë policore (VIDEO)
MAQEDONI/ 4 ndërruan jetë, 52 raste të reja me koronavirus për 24 orë
Policja nga Kumanova nget makinën me këmbët mbi timon (VIDEO)
MAQEDONI/ Mbani maskat, policia do të dënojë, nuk do të ketë mëshirë
3 viktima dhe 38 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media