Home Maqedoni
Keni ardhur nga jashtë? Nuk ka më nevojë për karantinim shteteror
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut që kanë mbetur jashtë shtetit për shkak të bllokimit si pasojë e pandemisë Cvodi-19, do mund të kthehen, pa shkuar në karantinë, nëse kanë çertifikatë ku vërtetohet se kanë rezultuar negativ ndaj Covid-19, në test të kryer 3 ditët e fundit. Të njëjtit në vend të karantinës së detyrueshme shtetërore do të futen në vetizolimit të detyrueshëm shtëpiak.

Në vend të karantinës së detyrueshme shtetërore, do të përcaktohet izolimi i detyrueshëm shtëpiak edhe për shtetasit e huaj, për të cilët Shtabi i Përgjithshëm për Koordinim me Kriza vlerëson se paraqesin interes shtetëror ose ekonomik shkruan alsat.

Shtetasit e huaj duhet të paraqesin çertifikatë mjekësore ku dëshmohet se kanë rezultuar negativ në PCR-testin për koronavirus, të njëjtit detyrohen të respektojnë protokollet e Komisioni për Sëmundje Infektive pranë Ministrisë së Shëndetësisë.

Dërgoja mikut në:
Boss
e Shtunë 23 Maj 2020, Ora 11:18
O mut parti shqiptare levizja bytha apo besa a e din sa kushton nje test jasht vendit or mut 300 franka zvicerrane per nje familjeje 5 antaresh kushton 1500 franka edhe plus dy jave karanten ne shtepi po sa kemi pushim ne per te be ore derra e robt jau shkerdhevsha!! As nje nuk do vij per pushim ne at mut vend ...!! Do merrni votat e mutit ju qafira
Shkruani komentin tuaj!
 
Rritje e numrit të të infektuarve, Filipçe: Nuk do të ketë orë policore (VIDEO)
MAQEDONI/ 4 ndërruan jetë, 52 raste të reja me koronavirus për 24 orë
Policja nga Kumanova nget makinën me këmbët mbi timon (VIDEO)
MAQEDONI/ Mbani maskat, policia do të dënojë, nuk do të ketë mëshirë
3 viktima dhe 38 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media