Home Maqedoni
Pëson sërish rritje numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut, si ndryshoi kurba
Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 6 pacientë në Maqedoninë e Veriut dhe janë infektuar me koronavirus 113 persona. Një ditë më parë u shënua numri më i ulët i rasteve ditore me Covid-19 ku ishin 88 raste të reja dhe 5 viktima.

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut bën me dije se në Shkup janë regjistruar 35 raste të reja, Kumanovë-12, Shtip-23, Prilep-1, Tetovë-5, Strugë-1, Manastir-7, Ohër-6, Gostivar-15, Koçani-2, Probishtip-1, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-1, Valandovë-1, Vinicë-1.

Të dhënat e ditës së sotme tregojnë se totali i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë shkon në 11399, numri i personave të shëruar është 7480.

Gjithsej 517 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e komplikimeve nga Covid-19, në disa raste të shoqëruara me sëmundje tjera. Për momentin në vendin tonë ka 3402 raste aktive me koronavirusin e ri.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Frikësoi "Komitët", Adnani ka një mesazh të rëndësishëm për të thënë (VIDEO)
Thirrje raciste ndaj shqiptarëve, arrestohen nga policia 16 të rinj maqedonas (VIDEO)
Shkëndija nuk ndalet, merr kreun
"Shqiptari i vdekur qenka shqiptar i mirë?" Tifozëve të Vardarit iu ngec në fyt kënga, kur iu dalin përpara djemtë kuqezi (VIDEO)
Ndërron jetë Vaid Saiti, ish-kryetari i komunës së Likovës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media