Home Maqedoni
155 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut
Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1845 testime, ndërsa janë regjistruar 155 raste të reja me COVID-19, shkruan Gazeta Express.

Rastet e reja janë në: Shkup-51, Kumanovë-11, Dibër-2, Shtip-13, Prilep-4, Tetovë-10, Strugë-3, Manastir-1, Ohër-6, Kavadar-14, Gostivar-22, Gjevgjeli-1, Probishtip-1, Demir Hisar-4, Makedonski Brod-5, Vinicë-2, Kërçovë-3, Negotinë-2.

Gjithashtu janë regjistruar edhe 127 pacientë të cilët janë shëruar plotësisht nga COVID-19, pas dy testimeve të njëpasnjëshme negative.

Gjatë 24 të fundit kanë ndërruar jet 155 raste të reja me COVID-19 2 pacientë, një nga Shkupi (80), dhe një nga Shtipi (74).

Aktualisht në Maqedoninë e Veriut ka 3428 raste aktive, 519 kanë humbur jetën dhe 7607 janë shëruar nga COVID-19.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Frikësoi "Komitët", Adnani ka një mesazh të rëndësishëm për të thënë (VIDEO)
Thirrje raciste ndaj shqiptarëve, arrestohen nga policia 16 të rinj maqedonas (VIDEO)
Shkëndija nuk ndalet, merr kreun
"Shqiptari i vdekur qenka shqiptar i mirë?" Tifozëve të Vardarit iu ngec në fyt kënga, kur iu dalin përpara djemtë kuqezi (VIDEO)
Ndërron jetë Vaid Saiti, ish-kryetari i komunës së Likovës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media