Home Maqedoni
Filipçe paralajmëron vaksina falas kundër gripit sezonal
Ditën e djeshme Maqedonia e Veriut shënoi katër iktima, 200 raste me reja me COVID-19 dhe vetëm 15 të shëruar.

Sipas të dhënave, pas Shkupit, numri më i madh i personave të infektuar është në Shtip, Kumanovë, Gostivar, Tetovë dhe Veles.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, dje njoftoi se rritja e numrit të vaksinave të gripit sezonal falas, është si pjesë e strategjisë për trajtimin e COVID-19, ndërsa tha se po merren hapa për të forcuar kapacitetin spitalor, për testime të shpejta, si dhe për të rritur stafin mjekësor në pritje të një vale të re të mundshme nga koronavirusi.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Shkëndija nuk ndalet, merr kreun
"Shqiptari i vdekur qenka shqiptar i mirë?" Tifozëve të Vardarit iu ngec në fyt kënga, kur iu dalin përpara djemtë kuqezi (VIDEO)
Ndërron jetë Vaid Saiti, ish-kryetari i komunës së Likovës
Katër shqiptarë Ministra të Jashtëm në Ballkan, Abazoviç drejt pozitës së re
Rikthehen vranësirat, si do të mbajë sot moti

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media