Home Maqedoni
Përvjetori i Marrëveshjes së Ohrit, partitë shqiptare në Maqedoni pritet të ulen në një tryezë
Të enjten e 13 gushtit kur bëhen 19 vite nga Marrëveshja e Ohrit, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka ftuar në një takim drejtuesit e partive politike parlamentare shqiptare të Maqedonisë së Veriut.

Në këtë tryezë të partive parlamentare shqiptare janë ftuar Afrim Gashi nga Alternativa, Bilall Kasami nga Besa, Ziadin Sela nga Aleanca për shqiptarët dhe Menduh Thaçi nga Partia Demokratike Shqiptare.

Pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 15 korrikut, partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut janë bërë faktor për ngritjen e qeverisë së re për shkak të numrit të ulëseve që kanë fituar.

BDI tha se ftesa për këtë takim të gjithë liderëve të partive politike shqiptare iu është dërguar të premten dnërsa ende po presin përgjigje.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Frikësoi "Komitët", Adnani ka një mesazh të rëndësishëm për të thënë (VIDEO)
Thirrje raciste ndaj shqiptarëve, arrestohen nga policia 16 të rinj maqedonas (VIDEO)
Shkëndija nuk ndalet, merr kreun
"Shqiptari i vdekur qenka shqiptar i mirë?" Tifozëve të Vardarit iu ngec në fyt kënga, kur iu dalin përpara djemtë kuqezi (VIDEO)
Ndërron jetë Vaid Saiti, ish-kryetari i komunës së Likovës

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media