Home Maqedoni
Maqedoni: Po vjen bora dhe acari! Rrugët vështirë të kalueshme (FOTO LAJM)
Rreshjet e borës pasditën e sotme kanë mbuluar rrugën e Strazhës çka ka krijuar edhe vështirësitë për të gjithë automjetet që janë duke zhfrytëzuar këtë aks rrugor.

Për shkak të depërtimit të masës së ftohtë të ajrit nga veriu, nesër në mbarë vendin do të ketë të reshura lokale, të cilat pothuajse gjithkund do të jenë të borës dhe më të theksuara në pjesët perëndimore, ku përveç në vendet më të larta, shtresë e hollë e borës diku do të krijohet edhe në vendet më të ulëta.

Tempraturat maksimale të ditës do të jenë në interval prej 4 deri 11 gradë Celsius.

Nesër dhe gjatë fundjavës në pjesën më të madhe të vendit temperaturat do të jenë nën 0 gradë clesius, ndërsa në disa vende tempraturat e mëngjesit do të ulen deri -15 gradë Celsius.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Gjuha shqipe", Spasovski: Drejtori Sela nuk ka kërkuar takim me mua
Ja sa raste të reja me COVID-19 në Maqedoni
Baret dhe restorantet pritet të punojnë deri në orën 23:00
Pse gjithë kjo frikë e maqedonasve për numrin e shqiptarëve?
Diskriminim i thellë i klubeve shqiptare në Kumanovë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media