Home Bota
Trump thotë se ka bërë “punë fantastike” në Azi
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se ka bërë “një punë vërtet fantastike” gjatë turneut 12-ditësh në Azi.

“Kanë qenë vërtet 12 ditë të mira dhe kam bërë shumë miq të mirë”, u tha Trump gazetarëve në aeroplanin presidencial, derisa kthehej nga Manila e Filipineve për në Uashington.

“Mendoj se kemi bërë punë vërtet fantastike”, tha Trump.

“Mendoj se frutet e punës sonë do të jenë të pabesueshme”, tha Trump, duke shtuar se marrëveshjet e bëra të tregtisë, në vlerë prej 300 miliardë dollarësh, “do të katërfishohen shumë shpejt, në mbi 1 trilion dollarë”.

Trump nuk ofroi ndonjë dëshmi për këtë vlerësim.

Gjatë turneut në Azi, përveç Fillipineve, Trump ka vizituar edhe Japoninë, Kinën, Korenë e Jugut dhe Vjetnamin, njofton REL.

Përveç tregtisë, udhëtimin e tij e ka dominuar edhe kriza bërthamore në Korenë e Veriut, për të cilën Trump vazhdimisht ka fajësuar regjimin e Kim Jong Unit. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Zbardhet letra e Kim Jong për Vladimir Putin
Nuk është Kosova, Zvicra kërkon arrestimin e diplomatëve turq për rrëmbimin e një biznesmeni
Ky është personi që para 77 vitesh nuk e ndalën përmbytjet në Qabe (FOTO LAJM)
Kapet në Austri 15 vjeçarja shqiptare që planifikonte sulm terrorist
Ky është vendi sekret ku mund të blini cigare me 70% të çmimit (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media