Home Bota
SHBA zbulon teknologjinë që do të çaktivizojë bombat bërthamore të Kim Jong-un (VIDEO)
SHBA zbulon teknologjinë që do të çaktivizojë bombat bërthamore të Kim Jong-un.

Shtetet e Bashkuara mund të testojnë armë të reja me mikrovalë mbi Korenë e Veriut për të çaktivizuar mbushjet bërthamore, sipas një specialisti për zhvillimin e armëve. Besohet se teknologjia e re ‘CHAMP’ do të “skuqte” kontrollet ndaj raketave të Kim Jong-un, duke bërë të pamundur aktivizimin e tyre.

Edhe pse armët CHAMP ende po zhvillohen, përdorimi i tyre u diskutua nga Shtëpia e Bardhë në një takim në gusht për të penguar agresionin e Koresë së Veriut, raporton NBC News. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Pamje të rënda! Përplasen në ajër, ndërron jetë parashutistja (VIDEO)
Të shtëna me armë në SHBA, plagosen 7 nxënës në një shkollë
Boss me Porsche, vajzat rrahin dhe zhveshin bjonden e bukur pasi i mori të dashurin (VIDEO)
Mëson vetëm një nxënës në shkollë, mësuesi prek zemrat e të gjithëve (FOTO LAJM)
Nxehen gjakrat, Erdogan dërgon anijet në ujërat e Qipros

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media