Home Bota
Kryeministri i Izraelit e quan historik vendimin e presidentit Trump
Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka deklaruar sot se vendimi i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për të njohur Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit është historik.

Ai përshëndeti marrëdhënien e “pazëvendësueshme” të Izraelit me SHBA-të, në reagimin e tij të parë publik pasi administrata e Trump tha se njeh Jerusalemin si kryeqytet dhe do të zhvendosë ambasadën në këtë qytet.

Megjithatë, Netanyahu nuk e adresoi drejtpërdrejt këtë veprim, duke vënë theksin mbi “kërcënimin e Iranit” dhe duke u bërë thirrje kombeve në mbarë botën të bëjnë më shumë për të kundërshtuar zgjerimin e ndikimit iranian. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Rekrutimet në MI6, kërkohen më shumë femra
Suedi/ Mardhëniet intime jokonsensuale do të quhen përdhunim
E FUNDIT/ Lidhje me Iranin, Trump fut kompanitë turke në listën e zezë
25 kafshët që marrin më shumë jetë gjatë vitit (FOTO LAJM)
Putin bëhet gati për luftë, urdhëron prodhimin masiv të super raketave S-500 (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media