Home Bota
E FUNDIT/Hamas bën thirrje për kryengritje
Pas vendimit të Presidentit të Amerikës, Donald Trump për të njohur Jeurzalemin si kryeqytetin e Izraelit situata vazhdon të mbetet e tensionuar në këtë rajon.

Ndërkaq, grupi palestinez Hamas ka bërë thirrje për kryengritje. Në një fjalim të mbajtur në Gazza, lideri i Hamasit Ismail Hanije është shprehur se vijat e kuqe dhe për këtë arsye ka bërë thirrje për kryengritje./albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Horror brenda Kishës, sulmuesit vrasin tetë vetë dhe plagosin 42 të tjerë (FOTO LAJM)
Rrëzohet helikopteri, humb jetën motra e presidentit (FOTO LAJM)
I dhuruan Lamborghini të bardhë, Papa Françesku habit me sjelljen e tij (FOTO LAJM)
Njihuni me kafenenë 3D më të madhe në botë (FOTO LAJM)
Përmbytjet gllabërojnë fshatin, viktima dhe shtëpi të shkatërruara (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media