Home Bota
"Ferri mbi tokë!" Kalifornia po shuhet nga flakët (FOTO LAJM)
Një zjarr i madh i cili ka përfshirë Kaliforninë jugore ka detyruar mijëra njerëz të largohen nga shtëpitë e tyre dhe ka djegur më shumë se 50,000 hektarë, zona më e prekur është Los Anxhelos.

Erërat e fuqishme si dhe thatësira kanë ndikuar në përhapjen e flakëve me shpejtësi ndërsa rreth 27,000 banorë të Qarkut të Ventura janë evakuuar dhe dhjetëra mijëra njerëz janë pa energji.

Zyrtarët u shprehën se të paktën 150 shtëpi u rrafshuan nga flaka dhe se një zjarrfikës ishte plagosur.

Shkollat janë mbyllur të gjitha deri në normalizimin e situatës.

“Po përjetojmë ditë që janë vërtetë tronditëse, megjithëse kjo katastrofë natyrore po nxjerr në pah rezistencën e qytetit tonë”, u shpreh kryebashkiaku i Los Anxhelos, Eric Garcetti. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
55 vite më parë kur nxënësit bënin mësim në dëborë (FOTO LAJM)
Dikush nuk ndjen frymën e Krishtlindjes! (FOTO LAJM)
Martesa e çuditshme, nuset martohen me një pemë (FOTO LAJM)
Bëri këngë me të brendshme, arrestohet këngëtarja se u konsiderua turp i madh (VIDEO)
Vëllezërit binjakë martohen me motrat binjake identike, shokohen të ftuarit (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media