Home Bota
Trudeau i del kundër Trump-it, Kanadaja mban ambasadën në Tel Aviv
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau ka theksuar sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke treguar kështu mospajtimin me presidentin amerikan, Donald Trump, i cili njoftoi një ditë më parë transferimin e ambasadës së SHBA-ve në Jerusalem.

“Ne nuk do të zhvendosim ambasadën tonë nga Tel Avivi”, deklaroi Justin Trudeau para mediave kanadeze.

Kreu i qeverisë kanadeze ritheksoi pozicionin e pandryshueshëm të Kanadasë, pavarësisht pranisë së konservatorëve apo liberalëve në pushtet, që të inkurajojë krijimin e një shteti palestinez në krahë të një shteti izraelit.

Për qeverinë liberale kanadeze, statusi i qytetit të Jerusalemit duhet të përcaktohet nga një marrëveshje paqeje mes palëve. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Pamje të rënda! Përplasen në ajër, ndërron jetë parashutistja (VIDEO)
Të shtëna me armë në SHBA, plagosen 7 nxënës në një shkollë
Boss me Porsche, vajzat rrahin dhe zhveshin bjonden e bukur pasi i mori të dashurin (VIDEO)
Mëson vetëm një nxënës në shkollë, mësuesi prek zemrat e të gjithëve (FOTO LAJM)
Nxehen gjakrat, Erdogan dërgon anijet në ujërat e Qipros

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media