Home Bota
Konfiskohen 1.5 ton kokainë në një aeroport
Policia në Ekuador ka konfiskuar 1.5 ton kokainë që trafikantët synonin me avion ta dërgonin në Vjenë.

Ministria e Punëve të Brendshme e Ekuadorit njoftoi se policia e ka gjetur dhe konfiskuar drogën gjatë kontrollit rutinor të bagazhit në deponë e aeroportit “Jose Joaquin de Olmedo“ në qytetin Guayaquil.

Në njoftim thuhet se trafikantët e përzien kokainën me çokollatën në pluhur dhe e paketuan në gjithsej 120 paketa duke pritur transportin në avionin në relacionin New York- Vjenë raporton Anadolu Agency

Hetimi mbi rastin është në rrjedhë ndërsa deri më tani askush nuk është arrestuar.

Policia në këtë shtet të Amerikës s Jugut që nga fillimi i vitit ka konfiskuar gjithsej 9 ton drogë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Këto janë 10 tempujt më të mëdhenj në botë (FOTO LAJM)
Kurz: BE është e plotë me Ballkanin Perëndimor
Shqiptari mbush xhepat pas shpërthimit të bankomatit, si e zbuloi policia
Pushteti dhe seksi
Kinezi rrëfen dramën: Isha duke mbledhur kërpudha kur papritur doli ariu (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media