Home Bota
Trump akuzon Kinën dhe Rusinë pë zhvlerësim të monedhës
Presidenti amerikan, Donald Trump ka akuzuar Rusinë dhe Kinën për zhvlerësim të monedhave derisa Shtetet e Bashkuara rrisin normat e interesit.

“Rusia dhe Kina janë duke luajtur lojën e Zhvlerësimit të Monedhës derisa SHBA-ja rrit normat e interesit. E papranueshme!”, ka thënë Trump përmes një postimi në Twitter.

Departamenti amerikan i Thesarit përmes një raporti të gjashtëmujorit të parë, është frenuar në përdorimin e emrave për partnerët e mëdhenj tregtarë lidhur me këto manipulime, meqë është duke tentuar të negociojë deficitin e madh tregtar që ka aktualisht me Kinën. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Demi godet me brinjë në gjosk një person (VIDEO)
Panik në aeroport
Protesta të dhunshme në Selanik dhe Pire
Fotoja e djalit pranë babait të vdekur siguroi 43 mijë dollarë brenda ditës
Adoleshentja zbulon se i kishte çuar mesazhe e foto ‘hot’ të atit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media