Home Bota
Ja cilat vende morën pjesë në ceremoninë e hapjes së ambasadës së SHBA në Jerusalem
Media “Aljazeera”, në një shkrim të sajin, bën me dije se sot morën pjesë përfaqurës nga 33 vende në ceremoninë e organizuar me rastin e vendosjes së ambasadës së SHBA në Jeruzalem. Ky informacion është dhënë nga Ministri i Jashtëm i Izraelit, i cili ka pohuar se ishin ftuar 86 vende dhe kanë konfirmuar pjesëmarrjen vetëm 33 vende.

Vendet që kanë marrë pjesë:

(Nga Europa) Shqipëria, Austria, Republika Ceke, Hungaria, Maqedonia, Serbia, Ukraina, Rumania.

Angola. Kamerouni, Republika e Kongos, Republika Demokratike e Kongos, Bregu i Fildishte,

Republika Domenikane, Etiopia, Filipinet. Gjeorgjia, Guatemala, Hondurasi, Kenia, Myanmar, Nigeria,

Panamaja, Peruja, Paraguaj, Ruanda, Sudani i Jugut, Salvadori, Vietnami, Paraguaj, Tanzania, Tailanda, Zambia.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Skandali në fondacionin “Nënë Tereza”, si murgesha trafikonte fëmijët
Njihuni me nëndetësen “përbindësh” të marinës amerikane, më e shpejtë se zëri
Gdhendi për 25 vjet një shpellë, rezultati që la pa frymë njerëzit (VIDEO)
Një mrekulli që ecën mbi rrota, transformimi i jashtëzakonshëm i këtij kamioni (FOTO LAJM)
S'do t'i besoni çmimet, këto janë tre prostitutat më të shtrenjtë në botë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media