Home Bota
"Lufta" nuk ka të ndalur në Gaza, rritet numri i të vrarëve dhe plagosurve (FOTO LAJM)
Të paktën 52 palesnezë kanë mbetur të vdekur dhe 2,400 të tjetë janë plagosur nga trupat izraelite gjatë përleshjeve pas inaugurimit të Ambasadës Amerikanë në Jeruzalem.

Palesnezët kanë protestuar për javë të tëra, por dhuna arri kulmin sot, duke u konsideruar edhe si dita më vdekjeprurëse që nga lufa e vitit 2014 në Gaza.

Palesnezët e shohin zhvendosjen e ambasadës si shenjë të qartë të mbështetje amerikane për sundimin e izraelit mbi të gjithë qytin historik, përfshirë këtu edhe pjesën lindore.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Skandali në fondacionin “Nënë Tereza”, si murgesha trafikonte fëmijët
Njihuni me nëndetësen “përbindësh” të marinës amerikane, më e shpejtë se zëri
Gdhendi për 25 vjet një shpellë, rezultati që la pa frymë njerëzit (VIDEO)
Një mrekulli që ecën mbi rrota, transformimi i jashtëzakonshëm i këtij kamioni (FOTO LAJM)
S'do t'i besoni çmimet, këto janë tre prostitutat më të shtrenjtë në botë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media