Home Bota
Shqiptari ishte duke fjetur në tren por kur hap sytë i ndryshon jeta
Dje, paradite policia gjermane kontrolloi një tren udhëtarësh në Niebüll që vinte nga Danimarka, shkruan focus.de.

Aty ishte një person duke fjetur. Pasi policia zgjoi pasagjerin, i kërkoi një dokument identifikimi. Ai i dhuroi pasaportën shqiptare, megjithatë aty nuk kishte vizë dhe ndaj 28 vjeçarit rëndonte vendimi për ndalimhyrje në zonën Shengen.

Policia e dërgoi në Husum, ndërsa Prokuroria ka marrë çështjen në dorëzim dhe pritet të marrë vendim. Zakonisht, në këto raste të pandehurit dëbohen drejt vendeve të origjinës.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Ndërron jetë shkrimtari i njohur
Azilantët në Gjermani, agjencia për refugjatët akuzohet për marrje ryshfeti
Bulgaria u rikthehet impianteve bërthamore
Historike/ Betohet gruaja e parë në krye të CIA-s
Irani i kundërpërgjigjet Amerikës për kushtet

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media