Home Bota
Fitoi Euroviozionin, Netta merr kërcënime nga shqiptarët
Kënga u bë mjaft e famshme falë imitimit të pulës gjatë vijës muzikore dhe të shumtë ishin ata që e cilësuan si vajza-pulë. Por, kush është Netta?

Netta Barzilai është nga Hod HaSharon, Izrael. Ajo është muzikante 25-vjeçe dhe deri në moment të fundit ishte kandidatja e dytë pretendente për të fituar Eurovisionin.

Ajo performoi këngën “Toy”, të cilën e këndoi e vetme. Kënga mori miliona shikime në YouTube përpara nisjes së shfaqjes.


Por ajo wshtw shprehur se nw fakt ka marrë mesazhe kërcënuese nga disa vende, ndër të cilët është edhe Shqipëria.

Ajo ka deklaruar:

"Kam dëgjuar shumë gjëra të bukur për Ballkanin, vendet dhe njerëzit, por unë vetë nuk kam një përvojë jo të bukur. Unë nuk jam një politikane, por përfaqësoj vendin tim dhe kjo është arsyeja pse jam në shënjestër të kërcënimeve. Nga Bosnja, Shqipëria, por edhe nga Serbia kam marrë shumë mesazhe kërcënuese për ngjarjet në Izrael. Unë jam përpjekur t’i injorojë ato. Unë do të jem ambasadore e muzikës në vendin tim, vendi që unë dua më së shumti në botë dhe kjo e përmbush lumturinë time.” /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
tetova
e Mërkurë 16 Maj 2018, Ora 01:09
Derrguci ëahtë më i bukur se kjo...
Shkruani komentin tuaj!
 
Parashikimet e Nostradamus për vitin 2019, janë të frikshme
SHBA-të nxjerrin "përbindëshin" 4.2 miliard dollar, dridhen Rusia dhe Kina (FOTO LAJM)
"10 year Challenge", çfarë i bëmë botës brenda një dekade (FOTO LAJM)
Pus 100 metra për të shpëtuar Yulenin, e gjithë Spanja loton dhe lutet (FOTO LAJM)
Tensione Greqi-Turqi, disa avionë ngrihen mes alarmit në fluturim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media