Home Bota
Tragjedi në det, ka të vdekur
Katër persona kanë humbur jetën si pasojë e fundosjes së anijes në një lum në jug të Indisë.

Karhikeya Mishra, zyrtar indian, tha se mjeti lundrues u fundos në lumin Godavari si pasojë e kushteve të mbrëmshme të papërshtatshme të motit.

Deri tani janë nxjerrë kufomat e katër personave, ndërsa po kërkohen 40 të zhdukur.

Rreth njëzet persona pas fatkeqësisë, ku arsye e së cilës ende nuk dihet, notuan në breg, ndërsa në aksionin e shpëtimit janë përfshirë edhe peshkatarët.

Aksidente të tilla ndodhin shpesh në Indi për shkak të stërngarkesës dhe mosmirëmbajtjes së mjeteve të lundrimit.Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Pasagjerët shohin tmerr me sy, piloti e ul avionin pa rrotat e para (VIDEO)
Serbja shkon në polici se dikush po e ndiqte, edhe policia tmerrohet nga pamjet (VIDEO)
Pamje mbreslënëse nga vullkani në Hawai, spektakël i frikshëm (VIDEO)
Gënjeu për operacionin? Babai i Meghan Markle çudit me veprimin e fundit (FOTO LAJM)
Njihuni me disa vende të botës që nuk guxoni t'i vizitoni

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media