Home Bota
"Kallashi" i famshëm del në pensioni, ky është pasardhësi (VIDEO)
Automatiku i famshëm AK-47 Kallashnikov po kalon në pension tashmë dhe rusët kanë menduar për pasardhësit e tij.

Ata do të jetë AK12 dhe AK 15 me një dizajn jo shumë të ngjashëm, por me të njëjtën forcë shpuese, raporton Albeu.com.

Modelet do të jenë në dy kalibre, atë 5.56 që është edhe kalibri standard i vendeve të NATO-s dhe 7.62 që është karakteristikë e Kallashnikovit.

AK 12 mund të përdoret edhe nga forcat speciale.

Për më tepër, ndiqni provat që bëhen me një AK12. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Po
e Premte 18 Maj 2018, Ora 09:16
Na falni po nuk ka kaliber 5.45 por eshte 5.56 x 45 mm
Shkruani komentin tuaj!
 
Fantazmë në stadium, roja e sigurisë filmon momentin e frikshëm (VIDEO)
‘Jo’ vetëm shqiptarëve/ Britania nuk i jep vizën një prej miliarderëve më të mëdhenj të botës
Karikatura kundër kryeministrit izraelit shkakton debate në Gjermani
Presidenti Trump, kritika të ashpra ndaj hetimit për Rusinë
Gjukanoviq zyrtarisht merr detyrën si president i Malit të Zi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media