Home Bota
Danimarka tërheq forcat speciale nga Iraku
Rreth 60 forca speciale të Danimakrës do tëtërhiqen nga Iraku, kjo pasi që shumë zona të kontrolluara nga i ashtuquajturi Shteti Islamik janë çliruar.

Mbështetja do të përfundojë në fund të vjeshtës, bën të ditur Ministria e Mbrojtjes e Danimarkës.

Por, rreth 180 forca ushtarake ende do të qëndrojnë në bazën ajrore të al-Asadit në Irak dhe do të kontribuojnë në mbikëqyrje si pjesë e një koalicioni ndërkombëtar që lufton grupin militant islamik.

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Fantazmë në stadium, roja e sigurisë filmon momentin e frikshëm (VIDEO)
‘Jo’ vetëm shqiptarëve/ Britania nuk i jep vizën një prej miliarderëve më të mëdhenj të botës
Karikatura kundër kryeministrit izraelit shkakton debate në Gjermani
Presidenti Trump, kritika të ashpra ndaj hetimit për Rusinë
Gjukanoviq zyrtarisht merr detyrën si president i Malit të Zi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media