Home Bota
Donald Trump kandidohet për Çmimin Nobel për Paqe
Dy deputetë norvegjezë kanë kandiduar presidentin amerikan, Donald Trump, për Çmimin Nobel për Paqe.

Veprimi i tyre vjen pas takimit të mbajtur në Singapor mes presidentit të SHBA-së, Donal Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un.

Anëtarët e Partisë Progresiste Populiste norvegjeze, Kristian Tibring-Gedda dhe Per-Vili Amundsen, i thanë agjencisë norvegjeze të lajmeve NTB, se “Trump ka bërë një hap të madh dhe të rëndësishëm drejt çarmatimit, paqes dhe pajtimit midis Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Nxënësi thyen një gotë para Melania Trump (VIDEO)
Burri i propozon martesë por diçka e pazakontë ndodhi pas (FOTO LAJM)
Gruaja e Hekurt do të kalojë një dimër të acartë
Mijëra persona nisen drejt SHBA-së
Pas kësaj fotoje virale, fshihet një histori shumë e dhimbshme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media