Home Bota
Donald Trump nuk pi kurrë alkool: Kjo është arsyeja e fortë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka treguar se pse nuk ka pirë kurrë asnjë pije alkoolike në jetën e tij.
Ai është hapur për këtë temë për herë të parë, dhe ka thënë se nuk pi alkool për arsye se vëllai i tij I madh i ishte përgjeruar atij që kurrë të mos e bënte këtë.

Fred Trump ka vdekur 36 vjet më përpara në vitin 1981, në moshën 43 vjeçare, përderisa në ato kohë, Donald Trump ishte 35 vjeçar. Vëllai i D.Trump kishte vdekur pas një beteje të gjatë me alkoholismin.

Dhe për shkak të këtij problem të vëllaut të madh, Donald kurrë nuk kishte provuar alkoolin deri më sot.

Dhe po ashtu, kjo është arsyeja se pse Presidenti nuk ka konsumuar asnjëherë as edhe një cigare të vetme.

Presidenti ka thënë në një deklaratë të tijën: “Unë kam pasur një vëlla me emrin Fred – njeri i mrekullueshëm, ka pasur personalitetin më të mirë, ka qenë shumë më i mirë se unë.

Por ai ka pasur një problem, ai ka pasur varësi ndaj alkoolit, dhe ai më thoshte gjatë gjithë kohës ‘mos pi; mos pi’.

Ai ishte më i vjetër se unë, dhe unë e dëgjoja atë, e respektova shumë. Gjatë gjithë kohës më thoshte ‘mos pi duhan’ dhe këtë ai do e thoshte gjatë gjithë kohës.

Deri më sot unë kurrë nuk kam pirë asnjë gotë alkool” ka thënë i pari i Shtëpisë së Bardhë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Parashikimet e Nostradamus për vitin 2019, janë të frikshme
SHBA-të nxjerrin "përbindëshin" 4.2 miliard dollar, dridhen Rusia dhe Kina (FOTO LAJM)
"10 year Challenge", çfarë i bëmë botës brenda një dekade (FOTO LAJM)
Pus 100 metra për të shpëtuar Yulenin, e gjithë Spanja loton dhe lutet (FOTO LAJM)
Tensione Greqi-Turqi, disa avionë ngrihen mes alarmit në fluturim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media