Home Bota
Japoni, rritet numri i personave që kanë humbur jetën
Në 195 është rritur numri i të vdekurve nga shirat dhe përmbytjet në Japoninë perëndimore.

Siç njofton Agjencia japoneze e lajmeve Kyodo, numri i të vdekurve ende mund të rritet, pasi rreth 60 persona mbeten të zhdukur.

Operacionet e kërkim-shpëtimit me më shumë se 70 mijë shpëtimtarë vazhdojnë në zonat e prekura nga përmbytjet, duke përfshirë prefekturat Hiroshima, Okayama dhe Ehime.

Sipas Agjencisë së Menaxhimit të Zjarrit dhe të Fatkeqësive, rreth 6.700 persona qëndrojnë nëpër strehimore dhe mbi 5.9 milionë personave iu dha urdhër të lëshojnë shtëpitë e tyre në 19 qarqe për shkak të rrëshqitjeve të dheut dhe përmbytjeve.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Më të shtrenjtat në histori, këto armë kushtojnë sa qimet e kokës
Momente shokuese, banorët shpëtojnë dhinë nga pitoni gjigant (VIDEO)
Aksidentohet një shqiptar në Itali
Irani mendon se është i rëndësishëm, i dërgon kërcënime boshe SHBA-ve
"Djalli" ekziston në Kinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media