Home Bota
Vendi në alarm, tajfuni me shpejtësi 255 km/h pritet të godasë shumë shpejt
Tajfuni i fuqishëm ‘Mangkhut’ po përparon drejt Filipineve, thonë zyrtarët e motit.

Shpejtësia e stuhisë është 255 km/h dhe pritet që të prekë plot 5 milion njerëz.

Fluturimet janë anulluar, shkollat janë mbyllur ndërsa policia dhe ushtria janë në gadishmëri.

Tajfuni më vdekjeprurës që ka goditur ndonjëherë filipinet është shënuar në vitin 2013 dhe si pasojë kanë humbur jetën më shumë se 7000 persona.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Parashikimet e Nostradamus për vitin 2019, janë të frikshme
SHBA-të nxjerrin "përbindëshin" 4.2 miliard dollar, dridhen Rusia dhe Kina (FOTO LAJM)
"10 year Challenge", çfarë i bëmë botës brenda një dekade (FOTO LAJM)
Pus 100 metra për të shpëtuar Yulenin, e gjithë Spanja loton dhe lutet (FOTO LAJM)
Tensione Greqi-Turqi, disa avionë ngrihen mes alarmit në fluturim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media