Home Bota
Balena përplaset me varkën e turistëve (VIDEO)

Ky është momenti i çuditshëm kur bishti i madh i një balenë gungaçe doli nga uji dhe u përplas me një varkë.

David Mulder ishte një pasagjer në varkë pranë Brier Island, kur kapi momentin e pazakontë në kamera.

Filmimi i kryer më 2 shtator, tregon varkën që udhëton në ujërat e qeta dhe pak çaste më vonë, bishti i gjigantit të detit përplaset mbi të.

Tetë pasagjerët në varkë panë skenën të tmerruar.

Drejtuesi i varkës, Guy Melville e përshkroi "ngjarjen shumë të pazakontë" si një "trokitje" miqësore.

Ai tha se gjitari me gjasë ishte 15 metra i gjatë, dyfishi i madhësisë së mjetit lundrues.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Parashikimet e Nostradamus për vitin 2019, janë të frikshme
SHBA-të nxjerrin "përbindëshin" 4.2 miliard dollar, dridhen Rusia dhe Kina (FOTO LAJM)
"10 year Challenge", çfarë i bëmë botës brenda një dekade (FOTO LAJM)
Pus 100 metra për të shpëtuar Yulenin, e gjithë Spanja loton dhe lutet (FOTO LAJM)
Tensione Greqi-Turqi, disa avionë ngrihen mes alarmit në fluturim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media