Home Bota
Etna do të shpërthejë duke shkaktuar tragjedi në detin Jon, shkencëtarët japin alarmin
Vullkani Etna është më i madhi aktiv në Europë dhe shkencëtarët kanë dhënë sëfundmi alarmin duke thënë se ai po rizgjodhet duke shkaktuar rrezik për të gjitha shtetet që lagen nga deti jon.

Mësohet se nëntoka e vullkanit po lëviz sëtepërmi kohët e fundit sipas tyre dhe kjo pritet të shkaktojë një shpërthim të madh duke sjellë tërmete dhe cunam në shtetet përreth Jonit dhe Mesdheut, raporton Albeu.com.

Ky skenar mund të ndodhë njëherë në një mijë vjet dhe është e vështirë të parashikohet se kur do të ndodhë sërish thonë studiuesit gjerman dhe italian, megjithat lëvizjet e fundit të bëjnë të mendosh sipas tyre se është përmbushur cikli dhe pritet shpërthimi i fuqishëm i radhës. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Video e tmerrit, tërmeti shkund dyqanin dhe nuk lë asnjë mundësi mbijetese (VIDEO)
Hëngri zemrën e të dashurës pasi e theri, sa vite burg mori kanibali i tmerrshëm (FOTO LAJM)
Kanadaja legalizon marjuanën për një arsye të habitshme
Shokuese, 35 vjeçari shtiret sikur është me kancer dhe zhvat milionat e gruas
Uji vërshon me tërë forcën në Teksas dhe rrëmben urën (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media