Home Bota
"Tmerri" i Francës, shkatërrohet banda e "skifterave"
Policia franceze ka bërë të mundur shaktërrimin e një bande grabitësish shqiptarë të përbërë nga 6 persona, pesë burra dhe një gura të moshave 30-40 vjeç.

Sipas policisë, ky grup operonte sulmet e tyre kriminale në zonën e Bordo dhe Toulouse.

Gjthashtu raportohet se kanë kryer plotë 98 vjedhje, që nga mesi i nëntorit 2017 deri në tetor 2018.

Grupi ishte fokusuar në vjedhjen e sendeve si ar dhe bizhuteri ku sendet e sekuestruara të përkthyera në shifra monetare, kapin vlerën e 423 mijë eurove.

Emrat e shqiptarëve nuk janë bërë të ditur, por në fakt janë personazhe të njohur për policinë, shkruajnë mediat franceze. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Video e tmerrit, tërmeti shkund dyqanin dhe nuk lë asnjë mundësi mbijetese (VIDEO)
Hëngri zemrën e të dashurës pasi e theri, sa vite burg mori kanibali i tmerrshëm (FOTO LAJM)
Kanadaja legalizon marjuanën për një arsye të habitshme
Shokuese, 35 vjeçari shtiret sikur është me kancer dhe zhvat milionat e gruas
Uji vërshon me tërë forcën në Teksas dhe rrëmben urën (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media