Home Bota
Nga përleshja me armë ku humbën jetën 2 persona, njëri nga të plagosurit në gjendje të rëndë
Në rrezik për jetë vazhdojnë të jenë edhe dy persona të tjerë që mbetën të plagosur të enjten gjatë përleshjes me armë zjarri në rrugën “Muharrem Fejza” të Prishtinës. Pacientët që po qëndrojnë në spital, axhë e nip, janë të familjes Rafuna. Detaje rreth gjendjes shëndetësore të këtyre pacientëve ka dhënë për të dielën mjeku i QKUK-së, Shaqir Uka, shef i mjekimit intensiv.

Uka tha se njëri nga dy pacientët është në gjendje më të rëndë shëndetësore.

“Të dy pacientët vazhdojnë të trajtohen në mjekimin intensiv të QKUK-së edhe më tutje. Gjendja shëndetësore e tyre tek njëri pacientë është më stabile, ndërkohë tek tjetri gjendja shëndetësore është më e rëndë. Të dy këta janë nën përkujdesjen e mjekimit intensiv”, ka deklaruar për Express, doktori i cili po merret me mbikëqyrjen e gjendjes shëndetësore të këtyre pacientëve.

Detaje se si filloi e gjithë përleshja mes anëtarëve të familjes Mehmeti e Rafuna, ka dhënë edhe Prokuroria Themelore e Prishtinës.

Sipas Prokurorisë, gjithçka kishte filluar me një përleshje fizike, për të përfunduar më pas me të shtëna armësh.


“Në njërën anë personat me inicialet F.R. dhe M.R., ndërsa në anën tjetër të dyshuarit me inicialet B.M., N.M. dhe M.M., kanë shtënë me armë zjarri. Ndërkaq, si pasojë e të shtënave të ndërsjella, lëndime dhe plagë të rënda në vendin e ngjarjes kanë pësuar të dyshuarit me inicialet F.R., M.R., B.M., dhe kalimtari i rastit, tani i dëmtuari G.R”.

Prokuroria ka bërë të ditur se të lënduarit ishin dërguar menjëherë për trajtim në QKUK, mirëpo si pasojë e lëndimeve dhe plagëve të marra, kanë ndërruar jetë personat me inicialet B.M. dhe M.R.

Viktimat janë varrosur të shtunën në mesditë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Mbytet teksa po i propozonte të dashurës nën ujë
E FRIKSHME/ Tërmeti që goditi Shqipërinë, do e shkatërronte Stambollin (FOTO LAJM)
Cigaret elektrike, ndërron jetë personi i tetë në SHBA
Plani sekret për djegien e Amazonës
Shurdhohen, këputen dhe vjellin: Zbulohet misteri pse sëmuren diplomatët në Kubë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media