Home Bota
Vjosa Osmani: LDK s’shkon me partitë që nuk duhet
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, aktualisht është duke e mbajtur një tubim me qytetarë në fshatin Bare të Mitrovicës.

Ajo nga atje ka thënë se Mitrovica është vendi me të cilin Kosova do të zhvillohet ekonomikisht.

“Kemi plan të veçantë për këtë rajon që të mund ta zhvillojmë. Do të fokusohemi në zhvillim të turizmit malor dhe agroturizmit”.

Osmani ka thënë se po ashtu se Kosova është në rrezik të madh, njofton Klan Kosova.

“20 vjet pas lirisë, po rrezikohemi nga ikja e rinisë. I kemi hyrë kësaj rruge për t’i dhënë fund mentalitetit plaçkitës nëpërmjet të cilit kuletën e shtetit e kanë konsideruar kuletë të vetën”.

Ajo nga Barja e Mitrovicës ka siguruar se LDK nuk do të shkojë me “partitë që nuk duhet”.

“Ata që po thojnë se LDK-ja do të shkojë në parti të tjera e kanë gabim sepse e dini edhe ju që Vjosa Osmani nuk shkon dhe as nuk do të shkojë me ata që nuk duhet”.

Në ndërkohë, kryetari i LDK-së në Mitrovicë Safet Kamberi ka thënë se duan ta ndërrojnë këtë situatë që e ka dëmtuar Mitrovicën dhe Shalën.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Mbytet teksa po i propozonte të dashurës nën ujë
E FRIKSHME/ Tërmeti që goditi Shqipërinë, do e shkatërronte Stambollin (FOTO LAJM)
Cigaret elektrike, ndërron jetë personi i tetë në SHBA
Plani sekret për djegien e Amazonës
Shurdhohen, këputen dhe vjellin: Zbulohet misteri pse sëmuren diplomatët në Kubë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media