Home Bota
90 milion paund jaht, njihuni me "bishën" që do të vizitojë shumë shpejt Arktikun
Një jaht që ka kushtuar rreth 90 milion paund dhe është i gjatë rreth 70 metra, do të lundrojë shumë shpejt në ujëra.

Bëhet fjalë për Fata Morgana, jaht i cili është krijuar me një qëllim të vetëm.

Të shëtisë vizitorët nëpër Arktik sepse edhe forma do të jetë si pllakë gjigante akulli që lëviz me lëvizje të ngdadalta.

Sigurisht vizitorët nuk do të jenë rastësorë, por njerëz që do të bëjnë këto vizita në kuadër të ndryshimeve klimatike dhe për të vëzhguar më nga afër se cfarë po dnodh realisht. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Dramë në Bruksel, Makron lëshon takimin pas kritikave nga shtetet tjera përse refuzoi Maqedoninë e Veriut
"Qyteti i fantazmave" ku është e ndaluar të hyni pas perëndimit të diellit
Aksident i frikshëm në autostradën Prishtinë-Shkup, përmbyset kamioni (VIDEO)
Sela kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme
E ëma harroi t'a puthte, reagimi qesharak i dyvjeçarit (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media