Home Bota
Kërkoi shpërblim që të kthente macen te e zonja, ndalohet shqiptarja
Sot, në “çfarë po më lexojnë sytë” kemi historinë e një gruaje shqiptare, me banim në Torino që gjeti një mace dhe bashkë me të, idenë për të fituar ca lekë.

Teksa endej rrugëve, macja 4-vjeçare Tigruz e racës europiane u gjet nga një 54-vjeçare shqiptare. Në vend që t’ia kthente të zonjës menjëherë, ajo kërkoi së pari shpërblim monetar. E kontaktoi në WhatsApp 22-vjeçaren që ishte e zonja e maces dhe i kërkoi një mijë euro. Pas negociatave dhe pas fotove e videove që vërtetonin mirëqenien e kafshës, pronarja dhe zhvatësja ranë dakord për 300 euro.

Të dielën, gruaja shqiptare u arrestua nga karabinierët sepse e zonja e kafshës u paraqit në vendin e shkëmbimit e shoqëruar prej tyre. Arrestimi u krye pasi macja u kthye në krahët e 22-vjeçares dhe shqiptarja mori shpërblimin. Ajo akuzohet për zhvatje dhe është në arrest shtëpie.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Takohen Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev, çfarë u diskutua
Dramë në Bruksel, Makron lëshon takimin pas kritikave nga shtetet tjera përse refuzoi Maqedoninë e Veriut
"Qyteti i fantazmave" ku është e ndaluar të hyni pas perëndimit të diellit
Aksident i frikshëm në autostradën Prishtinë-Shkup, përmbyset kamioni (VIDEO)
Sela kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media