Home Bota
Nuk shtroi rrugën, banorët e lidhin mbrapa makine dhe e tërheqin zvarrë kryetarin
Nëse je politikan dhe jep një premtim e nuk e mban, qytetarët në Meksikë mund të të lidhin pas një makine e të të tërheqin zvarrë

Një kryetar komune në Meksikë është lidhur mbrapa një makine nga qytetarët e zemëruar dhe është tërhequr zvarrë nëpër fshat.

Njëmbëdhjetë njerëz janë arrestuar në jug të Meksikës pasi kryetari i komunës të tyre u mor nga zyra e tij, u lidh me një kamion dhe u tërhoq zvarrë nëpër rrugë.

Policia ndërhyri për të liruar kryetarin e komunës Jorge Luis Escandón Hernández, i cili raportohet se nuk pësoi lëndime të mëdha.

Ishte sulmi i dytë nga fermerët që kërkuan që ai të përmbushë premtimin e tij për fushatën për të riparuar një rrugë lokale.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Takohen Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev, çfarë u diskutua
Dramë në Bruksel, Makron lëshon takimin pas kritikave nga shtetet tjera përse refuzoi Maqedoninë e Veriut
"Qyteti i fantazmave" ku është e ndaluar të hyni pas perëndimit të diellit
Aksident i frikshëm në autostradën Prishtinë-Shkup, përmbyset kamioni (VIDEO)
Sela kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media