Home Bota
Pamje që të rrëqethin, në këtë vend protestat dolën nga kontrolli (FOTO LAJM)
Protestat kundër qeverisë kanë marrë hov në rrugët e kryeqytetit të Kilit.

Pamjet tregojnë mijëra njerëz që kanë dalë dhe protestojnë, ndërkohë që disa punonjës kanë marrë flakë nga bombat molotov të hedhura nga protestuesit.

Policiët janë kundërpërgjigjur me gaz lotësjellës dhe ujë.

Prej disa ditësh, qytetarët e Kilit, vend që konsiderohet si më i pasuri në Amerikën Latine, kanë dalë në rrugë për të protestuar kundër pabarazisë ekonomike.

Ata kërkojnë shërbime më të mira sociale.

Protestat kanë degraduar në dhunë dhe deri më tani kanë vdekur 20 persona.

Protestat kanë bërë që të anulohen edhe dy Samite të rëndësishme ndërkombëtare, në atë që konsiderohet si një ndër vendet më të pasura të Amerikës Latine. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Pacienti e sulmoi seksualisht në ambulancë, infermierja: Kapi të pasmet e mia (FOTO LAJM)
Gruaja çon telefonin për ta rregulluar, punonjësi ia merr fotot intime (FOTO LAJM)
Bëri 3.5 vite burg, gazetari turk arrestohet tre ditë pas lirimit sepse shkruajti këtë shkrim
Donald Trump "fëlliqet" në aeroport, incidenti që i ndodhi për të dytën herë (FOTO LAJM)
Venecia nën ujë, dalin fotot me pamjet katastrofike (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media