Home Bota
Tërmeti shkatërron tre fshatra, pesë viktima dhe qindra të plagosur (FOTO LAJM)
Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 5.8 ka shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave dhe plagosjen e 120 të tjerëve.

Tërmeti ra në orën 02:17 të mëngjesit dhe epiqendrën e kishte në 57 kilometra nga nga qyteti i Hashtrud në Provincën e Azerbajxhanit Lindor, në Iran raporton televizioni shtetëror.

Sipas raporteve të dala deri tani thuhet se tre fshatra të vegjël në zonë janë shkatërruar. Ekipet e urgjencave dhe të Gjysmëhënës janë në terren.

Kujtojmë që Irani ndodhet një vijë të madhe midis pllakave tektonike arabe dhe euroaziatike dhe ka përjetuar shumë tërmete në të kaluarën.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Katër shtetet më të lumtura në Bashkimin Europian
Deveja, lopa dhe gomari nisen për "eksplorim të botës"
Serbia dhe Rusia "dolli" për suksesin e tyre në parandalimin e anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL
Dasma degjeneron në grushte, katër dasmorë në spital (FOTO LAJM)
Burri i merr jetën gruas dhe dashnorit të saj, në fund qëllon edhe ndaj vetes

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media