Home Bota
7 viktima dhe 25 të plagosur, e diel e zezë në Bangladesh
Kjo e dielë ka qenë tragjike në Bangladesh pasi të paktën shtatë persona u vranë dhe 25 të tjerë u plagosën pasi një tubacion gazi shpërtheu.

Shpërthimi në zonën Patharghata në rrethin Chittagong rrëzoi pjesë të një muri në kufi të një ndërtese aty pranë, tha shefi i policisë lokale Mohammed Mohsin.

Ai tha se të paktën 25 njerëz ishin shtruar në spital dhe zjarrfikësit u bashkuan në operacionin e shpëtimit. Nuk ishte e qartë menjëherë se çfarë e shkaktoi shpërthimin. Raportet e lajmeve thanë se rruga përpara vendit të shpërthimit ishte e mbushur me njerëz.

Muri u rrëzua dhe ra mbi njerëzit në rrugë. Shpërthimi ndodhi kur banorët po përgatiteshin për fillimin e ditës së punës në mëngjes, tha Mohsin. Chittagong është 216 kilometra (134 milje) në juglindje të kryeqytetit, Dhaka. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Shoqe të ngushta në fëmijëri, azili i bashkon sërish pas shumë vitesh
5 vjeçari që po bën xhiron e rrjetit, thërret shokët në ditën e adoptimit
Si në filma, policia përplaset me grabitësit e diamanteve (FOTO LAJM)
Banorët kyçen në shtëpi, dhjetra arinj të uritur pushtojnë zonën (FOTO LAJM)
Këta shtatë nxënës vdiqën dhe u rikthyen në jetë në vitin 2011

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media