Home Bota
Banorët kyçen në shtëpi, dhjetra arinj të uritur pushtojnë zonën (FOTO LAJM)
Fshati i largët rus, Ryrkaypiy në rajonin e Chuktoka, është nën rrethim nga të paktën 56 arinj polarë.

Të gjitha aktivitetet publike janë anuluar dhe fëmijët janë marrë nën mbrojtje.

Ata dërgohen nën masa të rrepta sigurie në shkollë, ndërsa shumicën e kohës e kalojnë në shtëpi.

Patrullat speciale po përpiqen të ndalojnë arinjtë ‘e uritur’ që hyjnë në zonat e banimit.

Kjo është hera e dytë që fshati është përballur me dhjetëra arinj polarë.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Virusi i ri kinez infekton me qindra persona
MEKSIKË/ Kartelet e drogës ekzekutojnë 10 muzikantë
Ndahet nga jeta njeriu më i shkurtër në botë (FOTO LAJM)
Arrestohet kleriku i ISIS që peshonte plot 250 kg, si u transportua në burg (FOTO LAJM)
Tërmeti shkund Greqinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media