Home Bota
"Sherri i minjve" fiton çmimin prestigjoz mes 48.000 konkurentëve
Minjtë e tërbuar në nëntokën e Londrës fituan konkursin vjetor të Muzeut të Historisë Natyrore. Këtë foto e ka realizuar fotografi Sam Rowley i cili u shtri në tokë dhe fotografoi përleshjen e minjëve.

Në këtë konkurs u dorëzuan 48.000 mijë foto nga 100 vende të botë, nga ku u zgjodhën vetëm 25. Nga këto 25, çmimin e parë e fituan minjtë nën tokë.

Trupi gjykues tha: “Sam zbuloi mënyrën më të mirë për të fotografuar minjtë që banonin në nëntokën e Londrës dhe ajo që kishte kapur ishte mjaft mbresëlënëse. Ai pa momentin më të rëndësishëm kur minjtë po luftonin me njëri-tjetrin për disa copëza ushqimi që kishin rënë nga kalimtarët. Kjo zënkë zgjati shumë pak dhe të dy shkuan në rrugët e tyre të ndara”.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Modelja tatuazhon brendinë e syve, rrezikon të humbasë krejtësisht shikimin (FOTO LAJM)
Shuhet toga turke në Siri, fregatat ruse futen në Stamboll (FOTO LAJM)
"Thjesht po pres të vdes", zbardhet telefonata e babait të Sabrinës me policinë
$475,000 për 9-vjeçarin me nanizëm, por Quaden sapo bëri veprimin e jetës
Rritet bilanci nga koronavirusi në Itali, 17 viktima dhe 653 të prekur

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media