Home Bota
4 vjeçarja me Sidromën Down bëhet modele (FOTO LAJM)
Cara Brown u diagnostikua me Sindromen Daun, i njohur edhe si trisomia 21 – e cila është një çrregullim gjenetik i kromozomit që shkakton vonesa zhvillimore dhe intelektuale – vetëm disa orë pas lindjes së saj.

Lajmi erdhi si një shok i plotë për prindërit, Meryn, 37 vjeç, dhe Duncan, 40 vjeç, të dy nga Chesham-Buckinghamshire.

Skanimi gjatë shatëzanisë thoshte që shanset ishin shumë të vogla që foshnja të kishte Sindrom Daun.

Ata kishin mbetur të zemëruar kur mjekët u thanë që vajza e tyre do te kishte probleme mjekësore gjatë gjithë jetës, përfshirë problemet e zemrës.

Por nëna e dy fëmijëve, Meryn, tha që Cara po ja del për mrekulli derisa po vazhdon për modelim.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
I mituri ruan trupin e pajetë: Gjyshi më tha të mos dal jashtë se ka virus
Ndryshe nga të gjithë VIP-at, Kate Middleton shkëlqeu me atletet 38 dollarshe (FOTO LAJM)
Frika nga koronavirusi, zbrazen supermarketet në Greqi
Eurothink: Greqia po zvarrit zbatimin e Marrëveshjes së Prespës
Bëhet viral në rrjet, gazetari raporton live aksidenatlisht me filtra (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media