Home Bota
Tërmeti i fuqishëm shkund Paqësorin, alarm për cunami (FOTO LAJM)
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë.

Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin rus.

Ky tërmet është ndier nga 10 milion banorë ndërkohë deri tani nuk raportohet për viktima. Autoritetet kanë dhënë alarmin për Cunam në Paqësor.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
I mituri ruan trupin e pajetë: Gjyshi më tha të mos dal jashtë se ka virus
Ndryshe nga të gjithë VIP-at, Kate Middleton shkëlqeu me atletet 38 dollarshe (FOTO LAJM)
Frika nga koronavirusi, zbrazen supermarketet në Greqi
Eurothink: Greqia po zvarrit zbatimin e Marrëveshjes së Prespës
Bëhet viral në rrjet, gazetari raporton live aksidenatlisht me filtra (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media